JOANNA DUNIN

Pomagam świadomym i odważnym Kobietom oraz Mężczyznom odnaleźć Prawdę o Sobie


O mnie


Mobirise

JOANNA DUNIN

Jestem absolwentką psychologii w specjalności psychoterapia i terapia seksualna oraz certyfikowaną (CBT) psychoterapeutką pracującą w nurcie Analizy Bioenergetycznej A.Lowena – szkolenie podyplomowe prowadzone we współpracy Międzynarodowego Instytutu Analizy Bioenergetycznej w Nowym Jorku, NIBA w Niemczech i Fundację Dr Aleksandra Lowena w USA wg programu akredytowanego przez IIBA w Szwajcarii, ukończyłam Kurs Terapii Tańcem i Ruchem (DMT) oraz jestem Providerem TRE® i certyfikowaną hipnoterapeutką. Pracuję w indywidualnym podejściu do człowieka, z jego własną złożonością natury. Moją pracę poddaję stałej superwizji w nurcie Analizy Bioenergetycznej.


Analiza Bioenergetyczna


Analiza Bioenergetyczna jest nurtem psychoterapeutycznym opracowanym przez
Alexandra Lowena, który postrzegał psychikę człowieka przez pryzmat nierozerwalnego związku ciała i umysłu. To, co nas spotyka w życiu, a szczególnie bolesne doświadczenia i wytłumione wówczas emocje „rzeźbią” ciało i umysł w określony sposób, co niejednokrotnie powoduje powstawanie przewlekłych napięć i blokad. Bioenergetyczne pobudzanie ciała sprawia, że wypełnia się ono energią, która „rozbija” te wieloletnie złogi, uwalniając tym samym umysł od psychicznych obciążeń. Dzięki ćwiczeniom z ciałem nie tylko zaczynamy lepiej odczuwać własną cielesność, lecz poprzez ciało docieramy do głębi umysłu zyskując tym samym możliwość zintegrowania obu tych sfer – nawiązania łączności ze swoją fizycznością i z uczuciami.

Analiza Bioenergetyczna jest sposobem ponownego przeżycia własnej historii poprzez specjalnie dobrane ćwiczenia , by uwolnić się od tego, co utrudniało dotychczas swobodne samopoczucie i życie pełnią autentyczności i żywotności.
Zainteresowanych umówieniem się na sesję zachęcam do zapoznania się z kilkoma najczęściej zadawanymi pytaniami na temat terapii w nurcie Analizy Bioenergetycznej, które zamieściłam poniżej wraz z moimi odpowiedziami:

Na co pomaga?
Pomaga uwolnić ciało od gromadzonych w nim przez lata emocji w formie chronicznych napięć i blokad, przez co pozbawia dolegliwości bólowych w określonych partiach ciała (np. bóle karku, pleców). Specjalne techniki pracy z ciałem pomagają dotrzeć do nieświadomych warstw psychiki i uzdrowić umysł od problemów, wyzwolić i bezpiecznie przeżyć stłumione w nieświadomości treści i emocje tak, by odzyskać pełnię witalności, autentyczność i radość.

Czy to tylko ćwiczenia?
Podstawą terapii są dostarczające ciału fizycznych bodźców specjalnie dobrane ćwiczenia ruchowe. Ich wykonanie nie wymaga jednak szczególnej sprawności fizycznej. Podczas sesji pracę z ciałem łączy się z terapią werbalną tj. analizą intelektualną doznań. 


TRE®


Jaką prawdę o mnie mówi moje ciało?
TRE® czyli Tension & Trauma Releasing Exercises to po polsku “ćwiczenia uwalniające od napięć i traumy”. Twórcą tegj metody jest Dr David Bercelli, międzynarodowy ekspert w dziedzinie pracy z traumą i psychoterapeuta bioenergetyczny.

Specyficzne drgania mięśni, które są istotą pracy z TRE®, zostały już wiele lat temu zaobserwowane w świecie zwierząt. Sarna, która ucieka przed niebezpieczeństwem, aby przetrwać, wydziela mnóstwo hormonów pozwalających jej na ucieczkę w sytuacji zagrożenia życia. Gdy już jest w bezpiecznym miejscu, zaczyna drżeć w celu wyrzucenia z siebie nagromadzonych hormonów stresu.

Serdecznie zapraszam na wspólną podróż do samego siebie! Ćwiczenia przynoszą wiele korzyści dla osób doświadczających stresu i lęku wynikających z doświadczeń dnia codziennego, problemów w relacjach, czy trudności związanych z pracą. Przyniosą poczucie relaksu, odprężenia oraz pozwolą lepiej poznać samych siebie. 

Copyright © 2022 Joanna Dunin